Domnívám se, že po hlavních prašných pracech (hlavně drážky na odpad a elektro) nastal vhodný čas na instalaci rozvodů rekuperace.

Již z dřívějška jsme dohodnuti s p. Karasem z Termikonu, a tak objednávám materiál vč. asistence tzv. “Lorenz”. Technik přijíždí, vybaluje hromadu trubek a příslušenství, načež nám diktuje postup montáže. Prý je to jednoduché a zvládne to každý. Kdyby něco tak je na telefonu. Což se později ukázalo jako opravdu důležitá vlastnost této služby 😄

Nejprve je třeba si ujasnit místo instalace rekuperační jednotky. K tomuto místu pak totiž budeme vést potrubí. V našem případě se jedná o technickou místnost. Dál se vrháme do manuálů od Termikonu a Thermwetu (od nichž budeme mít i samotnou jednotku), které jsou opravdu skvělé zpracované. Určitě doporučuji si o ně případně nezapomenout říct. A teď už do práce.

Rozbalujeme jednu trubku a taháme postupně do každé místnosti (od nejvzdálenější) dle zpracovaného plánu. 

Řešil jsem, jak trubky do stropu vlastně kotvit. Existují různá systémová řešení, která mi ale přišla zbytečně předražená. Nakonec jsem objevil super (bílé) hmoždinky 8×36 (vrták 6mm) na stahovací pásky (v Hornbachu 25ks za 45Kč), k tomu tedy (opět bílé) stahovací pásky 4,6x350mm (ideální velikost pro 90mm trubku mimochodem) z Allegra za pár korun. 

U jednotky jsem pak každou trubku označil červenou a modrou izolační páskou podle toho, zda se jedná o odtah nebo přívod vzduchu.

Na samostatném WC jsem pak napojil rekuperaci přímo na odtah z mísy.

Co jsem mohl udělat lépe je spočítat si alespoň hrubou spotřebu trubek, jelikož mi zbylo několik desítek metrů potrubí přičemž konce u jednotky nemám zas tak dlouhé. Mohl jsem je nechat delší, zjednodušit si pak budoucí práci a zároveň by mi nezbylo tolik trubky 🤷‍♂️.