Strop 2 ☂️
A je to tu zas. Věnec. Přichází na řadu mé oblíbené šalování “vylepšené” skutečností, že se bude provádět ve výšce 3m nad zemí 🙂
Jako minule jsem si zakreslil armovací koše jen tentokrát bylo nad okny 6 prutů dole a 2 nahoře.
Bohužel i přes předchozí zkušenosti jsme opět bojovali s vázacím drátem. Opět ho bylo málo a museli jsme ho několikrát dokupovat. Vcelku na tento věnec padlo něco jako 9kg vázacího drátu 1.4mm. Příště bych na celou stavbu snad radši koupil rovnou 30kg a měl klid 🙂
Armatura na místě, teď je na řadě bednění. A abych nezapomněl – je dobré v této fázi připravit prostupy skrz věnec např. pro rekuperaci abyste pak nemuseli zbytečně složitě skrz něj vrtat. Použili jsme obyčejniu chráničku průměru 90mm.
Použili jsme prkna z prvního věnce a navíc jsme přikoupili několik OSB desek. Musím říct, že příště bych asi investoval do OSB na celý věnec a pak je případně ještě přepoužil na něco dalšího. Jsou lehké, ale pevné. Dobře se s nimi manipuluje.
Pro vyrovnání desek do stejné výšky jsme si “navíjecí brnkačkou” (někde také šňurovačka) vyznačili stejnou úroveň po celém vnitřním obvodu a poté zaměřili prkna podle této úrovně.
Další na řadě byl úklid a vytvoření prostoru pro pojízdné lešení, bez kterého bychom se při betonáži neobešli. Určitě doporučuji si zapůjčit. Pak už to byla klasika. Pumpa s mixem a za cca hodinu hotovo.
Za pár dní přijíždí náklad se stropem. Přesněji opět s předpjatými betonovými panely Spiroll. Stejně jako v prvním případě i tentokrát trvá celá akce zhruba hodinu a strop je na světě. Opravdu skvělá práce 🙂
Panely opět zašalovat, vyarmovat stejným způsobem jako 1. strop, zabetonovat (opět pumpa) a máme to. Tady doporučuji si dát záležet s betonáží spár mezi panely. Jednak pořádně “provibrovat” (ale běžný vibrátor se tam nevejde) ale pak také zahladit do stejné výšky s panely. V dalším kroku se bude totiž natavovat parozábrana a je lepší mít přechody hladké, jemné. Zároveň správným upěchováním minimalizujete šanci na protečení vody (tohle je určitě ponaučení pro příště 🙂).
